Karriär

Jobba hos oss

Är du sugen att arbeta i Lappland? Vi har säsong både under sommaren och under vintern. Läs mer om våra tillgängliga tjänster och hur du skickar in din ansökan.

Hotellchef

Mitt namn är Sandra Laestander och jag är hotellchef på Hotell Laponia. Vi är en resort med tre anläggningar i Arvidsjaur – Hotell Laponia, Skogen Hotell samt Camp Gielas. Vi ligger mitt i svenska Lappland och har säsong två gånger om året – sommar och vinter. Våra gäster kommer från hela världen men framförallt från Tyskland då sträckan trafikeras vintertid, vi har också en stor andel privatflyg. Jag är så glad att du är intresserad av att jobba med oss. Vänligen skicka oss din ansökan så återkommer vi så fort vi kan!

Våra lediga tjänster

BOENDE

NALTA MEIJR

I vårt boendepaket Nalta Meijr ingår snacks, dryck, middag och frukost *Nalta Meijr är Pitemål och betyder lyx eller något extra